Producenci
Minimalne wymiary kojca dla psa - 2022

Wymiary kojca dla psa

Wymiary kojca powinny być dostosowane do wielkości zwierzęcia. Zobacz, jakie są minimalny wymiary kojców dla psów.

  • Kojec to przede wszystkim musi być to przestrzeń dostosowana do potrzeb zwierzęcia
  • Pies w kojcu powinien mieć stały dostęp do miski ze świeżą wodą
  • Zwierzę nie może siedzieć zamknięte w kojcu cały dzień

Polecamy: Kojec metalowy dla psa

Zakup kojca jest dobrym pomysłem, jeśli pies większość czasu spędza na podwórzu. Odpowiednio przygotowana, wygrodzona przestrzeń przydaje się w wielu sytuacjach, np. gdy wychodzimy z domu i boimy się, że pies mógłby uciec, lub gdy odwiedzają nas goście, którzy boją się czworonogów. Jaki powinien być kojec i od czego powinna zależeć wysokość kojca dla psa? Przede wszystkim musi być to przestrzeń dostosowana do potrzeb zwierzęcia, w której będzie czuł się dobrze i bezpiecznie, w której przebywanie nie będzie kojarzyło mu się z niczym złym. Należy więc zapewnić psu odpowiednie warunki. Zwierzę powinno móc swobodnie się wyprostować i zmienić pozycję. Dobrze, jeśli kojec ma zadaszenie (lub znajduje się w nim buda z legowiskiem). Pamiętajmy również, że pies powinien mieć stały dostęp do miski ze świeżą wodą.

Polecamy: Kojec hodowlany dla psa

Kojec dla psa – wymagania

Zgodnie z przepisami pies powinien mieć możliwość schronienia się w pomieszczeniu, które ochroni go przed zimnem, upałami i opadami atmosferycznymi. Przestrzeń ta powinna mieć dostęp do światła dziennego i umożliwiać swobodną zmianę pozycji ciała. Przepisy określają również minimalne wymiary kojca dla psa. Powinny wynosić one:

  • nie mniej niż 9 m2 (dla psów mających poniżej 50 cm w kłębie);
  • nie mniej niż 12 m2 (dla psów mających 51 – 65 cm w kłębie);
  • nie mniej niż 15 m2 (dla psów mających więcej niż 65 cm w kłębie).

Jeśli w kojcu ma przebywać więcej psów, przestrzeń musi być powiększona minimum o 4 m2 dla każdego kolejnego czworonoga. Pamiętajmy, że zwierzę nie może siedzieć zamknięte w kojcu cały dzień – zagrodę zamykamy tylko w określonych sytuacjach i na określony czas, np. pod naszą nieobecność w domu. Specjalnie wygrodzona przestrzeń dla psa powinna spełniać rolę bezpiecznego schronienia, a nie klatki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl