Producenci
Jak zrobić kojec dla psa?

Pies powinien mieć w domu własne legowisko. W specjalnie wygospodarowanym dla niego miejscu z posłaniem powinien czuć się bezpiecznie i móc w spokoju wypocząć. Jeśli natomiast zwierzę dużo czasu spędza na zewnątrz, np. w przydomowym ogródku, warto pomyśleć o kojcu. Odpowiednio przygotowana, zamykana klatka przydaje się w wielu sytuacjach. Pozwala odseparować psa, kiedy do domu przychodzą goście, ma zjawić się kurier lub ekipa remontowa.

czytaj całość »
Kojec dla psa przepisy

Kojec dla psa sprawdza się w różnych sytuacjach, szczególnie w przypadku czworonogów, które spędzają dużo czasu na podwórzu lub w przydomowym ogródku. Trzeba pamiętać, że pies nie może przebywać w zamknięciu cały dzień, ale wygrodzona przestrzeń pozwala bezpiecznie odizolować psa, gdy zachodzi taka potrzeba.

czytaj całość »
Jakie kółka do fotela biurowego?

Wygodny i właściwie dopasowany fotel to podstawa dla każdego, kto spędza za biurkiem po kilka godzin dziennie. Siedzenie w jednej pozycji, bez właściwego podparcia dość mocno obciąża kręgosłup. Powoduje również napięcia mięśni, sztywnienie karku, a także drętwienie i obrzęki nóg. Warto postawić na fotel z możliwością regulacji wysokości siedziska, z dobrze wyprofilowanym, odpowiednio wysokim zapleckiem, z zagłówkiem i podłokietnikami.

czytaj całość »
Minimalne wymiary kojca dla psa - 2022

Zakup kojca jest dobrym pomysłem, jeśli pies większość czasu spędza na podwórzu. Odpowiednio przygotowana, wygrodzona przestrzeń przydaje się w wielu sytuacjach, np. gdy wychodzimy z domu i boimy się, że pies mógłby uciec, lub gdy odwiedzają nas goście, którzy boją się czworonogów. Jaki powinien być kojec i od czego powinna zależeć wysokość kojca dla psa? Przede wszystkim musi być to przestrzeń dostosowana do potrzeb zwierzęcia, w której będzie czuł się dobrze i bezpiecznie, w której przebywanie nie będzie kojarzyło mu się z niczym złym. Należy więc zapewnić psu odpowiednie warunki. 

czytaj całość »
Tani i dobry drapak dla kota

Ostre kocie pazury mogą być zabójcze dla mebli i tapet. Nie warto jednak złościć się na zwierzę, ponieważ drapanie jest dla kotów czynnością naturalną i ważną. Wbijając pazury w mebel lub dywan, kot rozciąga mięśnie, a więc drapanie stanowi rodzaj aktywności fizycznej, tak istotnej  szczególnie w przypadku zwierząt, które w ogóle nie wychodzą z domu. To również czynność higieniczna i pielęgnacyjna – w ten sposób kot usuwa martwe części pazurów. Czasem drapanie może być też remedium na nudę lub formą znaczenia swojego terytorium.

czytaj całość »
Tanie drabiny aluminiowe

Przydają się w domach, warsztatach i magazynach. Są wręcz niezbędne podczas wszelkich remontów. Dzięki nim bez problemu można pomalować sufit, przykręcić żyrandol, wymienić żarówkę, zetrzeć kurz z szafek, powiesić firanki czy wyjąć rzeczy z pawlacza lub z wysokiego regału. W sklepach można znaleźć różne rodzaje drabin (m.in. aluminiowe, stalowe, drewniane i plastikowe stopnie, rozstawne, przystawne i przegubowe). Ich ceny wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Dobrą drabinę można kupić tanio, warto jednak wiedzieć, czego szukać, na co zwracać uwagę i jak wybrać drabinę, która będzie spełniała wszystkie nasze oczekiwania.

czytaj całość »
Klatka kennelowa

Chociaż słowo „klatka” nie kojarzy się zbyt dobrze, to doświadczeni hodowcy psów wiedzą, że w niektórych sytuacjach bardzo się przydaje. I nie chodzi o to, by trzymać psa cały czas w zamknięciu, na małej przestrzeni. Klatka kennelowa (ang. kennel – buda) jest swego rodzaju psią budą. Dzięki niej nawet w domu można zagospodarować psu przestrzeń przeznaczona wyłącznie dla niego, w której będzie czuł się bezpiecznie i komfortowo, w której będzie mógł spać i wypoczywać i w której nic i nikt nie będzie mu w tym przeszkadzać. Klatka kennelowa sprawdzi się świetnie np. w przypadku psów z problemami behawioralnymi, ale nie tylko. Jej zakup powinni rozważyć wszyscy właściciele, którym leży na sercu dobro czworonogów.

czytaj całość »
Stoły groomerskie, stoły trymerskie

Pielęgnacja sierści, pazurów i czyszczenie zębów czworonoga może być zajęciem kłopotliwym. Nie wszystkie zwierzęta przepadają za tego rodzaju zabiegami higienicznymi, w innych drzemią niespożytkowane zapasy energii, co na pewno nie ułatwia pracy groomera. Jak poradzić sobie z tym wyzwaniem? Oprócz cierpliwości, wyrozumiałości i odpowiedniego podejścia do zwierząt niezbędne są odpowiednie narzędzia. Komfort pracy i komfort czworonogów poddawanych najróżniejszym zabiegom na pewno podnoszą dobre stoły groomerskie (stoły trymerskie). Stoły groomerskie nie tylko ułatwiają pracę, ale także zapewniają bezpieczeństwo w trakcie strzyżenia sierści czy przycinania pazurów. Czym powinny charakteryzować się profesjonalne stoły trymerskie?

czytaj całość »
Fotel dla gracza z podnóżkiem

Wytrawni gracze doskonale wiedzą, że aby grać i czerpać z tego przyjemność, potrzebny jest przede wszystkim świetny sprzęt, ale nie tylko. Równie ważny jest dobry fotel gamingowy – komfortowy, zapewniający odpowiednie podparcie i wygodną pozycję podczas rozgrywek. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, w różnych cenach – od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Czy cena ma znaczenie? Nie zawsze. Okazuje się, że nawet jeśli dysponujemy ograniczonym budżetem, możemy kupić dobrej jakości fotel, w którym długie godziny spędzone przed komputerem nie będą skutkowały bólami pleców, napięciami i skurczami mięśni czy odrętwiałymi kończynami. Ważne, aby wybrać fotel o solidnej konstrukcji, który umożliwia szeroki zakres regulacji (np. regulacja podłokietników, kąta nachylenia oparcia, wysokości siedziska). Fotele gamingowe wyposażone są w zagłówki, na których można wygodnie oprzeć głowę, odciążając kark. Niektóre modele mają dodatkowo podnóżki. Czy warto zainwestować w fotel dla gracza z podnóżkiem?

czytaj całość »
Cena fotela biurowego

Przy wyborze fotela biurowego wiele osób kieruje się ceną. Jedni decydują się na zakup najtańszych i najprostszych modeli z sieci meblowych, nie biorąc pod uwagę, że takie fotele po prostu nie nadają się do pracy, jeśli za biurkiem spędzamy więcej niż 2 – 3 godziny dziennie. Inni z kolei szukają foteli ergonomicznych, które są w stanie zapewnić odpowiednie podparcie i komfort przez cały dzień pracy, i wydają na takie meble spore kwoty, nawet powyżej tysiąca złotych. Tymczasem cena nie powinna być wyznacznikiem, ponieważ dobry fotel biurowy nie musi być drogi. Czasem wystarczy wydać ok. 250 – 300 złotych, aby zapewnić sobie wygodną pracę za biurkiem. Czym w takim razie kierować się, kupując fotel biurowy?

czytaj całość »
Fotel czarny czy brązowy

Wybór odpowiedniego fotela jest bardzo ważny dla wszystkich, którzy dużo czasu spędzają przed komputerem – zarówno dla graczy, jak i dla osób pracujących za biurkiem. Wielogodzinne siedzenie w niewygodnym fotelu może powodować bóle pleców, skurcze i drętwienie kończyn, co wręcz uniemożliwia produktywną pracę. Warto więc zadbać o siebie i zainwestować w fotel wygodny, ergonomiczny, zapewniający właściwą pozycję ciała. Co ważne – komfortowe krzesło biurowe nie musi być drogie, a cena wcale nie jest wyznacznikiem jakości. Trzeba jedynie wiedzieć, na co zwracać uwagę, wybierając fotel gamingowy lub do pracy za biurkiem.

czytaj całość »
Kojec metalowy dla psa

Chociaż pies najlepiej czuje się, gdy może bez ograniczeń poruszać się po domu czy po ogrodzie, istnieją sytuacje, gdy trzeba mu tę swobodę ograniczyć. Wówczas doskonale sprawdzają się metalowe kojce, nadające się do użytku zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Można je kupić stosunkowo tanio, występują w różnych wariantach wymiarowych, dlatego nie powinno być problemu z dobraniem odpowiedniego kojca do wieku i wielkości psa.

czytaj całość »
Kojec hodowlany dla szczeniąt / kojec hodowlany dla psa

Metalowe kojce to świetne rozwiązanie nie tylko dla profesjonalnych hodowców, ale również dla wszystkich, którzy mają w domu szczenię. Małe psiaki potrzebują dużo ruchu, są przy tym ciekawskie i trzeba mieć je cały czas na oku, aby nie zrobiły sobie krzywdy i nie wyrządziły w domu szkód. Przestronny kojec zapewnia szczeniętom swobodę ruchu, ale nie pozwala wyjść poza określoną przestrzeń. W kojcu zwierzęta są bezpieczne, to również dobre rozwiązanie, jeśli musimy zostawić szczenięta same w domu. Na rynku dostępne są praktyczne, panelowe kojce hodowlane, składające się z kilku elementów, które można łączyć w dowolnej ilości i w dowolnej konfiguracji. To bardzo wygodne – kształt kojca można dostosować do pomieszczenia, w którym ma stanąć. Taki kojec można bez problemu złożyć i przenieść w inne miejsce, a po złożeniu nie zajmuje dużo miejsca, więc nie ma problemu z jego przechowywaniem.

czytaj całość »
Dach na kojec dla psa

Kojce dla psów sprawdzają się w wielu sytuacjach. Często korzystają z nich opiekunowie, których czworonogi mieszkają na dworze. Specjalnie przygotowana, ogrodzona przestrzeń o odpowiednich wymiarach stanowi schronienie dla psa np. w przypadku złych warunków pogodowych. Warto pamiętać, że obowiązek zapewnienia zwierzętom domowym pomieszczenia chroniącego przed zimnem, upałami i opadami atmosferycznymi, z dostępem do światła dziennego i umożliwiającego swobodną zmianę pozycji ciała wynika z Ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt. Zakup kojca może być dobrym pomysłem, jeśli boimy się, że podczas naszej nieobecności pies mógłby uciec z podwórka, a także wówczas gdy zwierzę nie może zostawać samo w domu, ponieważ pod naszą nieobecność wszystko niszczy.

czytaj całość »
Fotel biurowy dla gracza

Jaki powinien być idealny fotel dla gracza? Przede wszystkim wygodny, anatomiczny, o konstrukcji dopasowanej do budowy ciała człowieka, i zapewniający odpowiednie podparcie dla pleców, rąk i głowy. Zapaleni gracze potrafią spędzić przed komputerem naprawdę długie godziny, a długie godziny w jednej pozycji i niewygodnym krześle szybką dadzą się we znaki, psując całą radość i satysfakcję z gry. Warto zadbać, by po skończonej sesji nie czuć zmęczenia, wynikającego z długotrwałego siedzenia w niewygodnej pozycji. Bóle pleców, drętwiejące kończyny, napięcia i skurcze mięśni to także zmora osób pracujących za biurkiem. Również oni powinni zadbać o komfortowe, ergonomiczne krzesło do pracy. Czy fotel przystosowany dla gracza może sprawdzić się przy siedzącej pracy lub – na odwrót – fotel biurowy może być dostosowany do potrzeb graczy?

czytaj całość »
Fotel z podnóżkiem – czy warto?

Wielogodzinna praca za biurkiem może być męcząca, zwłaszcza siedząc w mało ergonomicznym fotelu, który nie jest w stanie zapewnić naszemu kręgosłupowi i mięśniom odpowiedniego podparcia. Jeżeli pracujemy w źle dobranym fotelu biurowym, bardzo szybko mogą pojawić się bóle pleców, skurcze mięśni i drętwienie stóp. Optymalnym wyborem jest fotel regulowany, w którym można ustawić głębokość siedzenia, kąt ustawienia siedzenia czy kąt pochylenia oparcia, z wysokim zapleckiem, zagłówkiem i podłokietnikami. Dobrym pomysłem będzie również zakup fotela raz z podnóżkiem, dającym nogom odpowiednie wsparcie i wymuszającym prawidłową postawę ciała podczas pracy. Na rynku dostępne są również fotele biurowe z wysuwanymi podnóżkami, z możliwością wychylenia oparcia do pozycji półleżącej. Czy warto kupować fotel z podnóżkiem?

czytaj całość »
Fotel biurowy do 250 i 300 zł

Wybór fotela biurowego może przesądzić o tym, czy praca za biurkiem będzie męką, czy nie. Źle dobrane krzesło oznacza nawracające bóle pleców i skurcze mięśni. Tymczasem wiele osób zupełnie nie wie, czym kierować się przy wyborze fotela biurowego. Jedni kierują się ceną, wychodząc z założenia, że najdroższy mebel musi być najlepszy, dla innych najważniejszy jest wygląd – nowoczesne wzornictwo lub kolor tapicerki. Ani jedno, ani drugie nie powinno być kluczowym kryterium wyboru. Najważniejsze w fotelu biurowym są jego parametry i pełna możliwość regulacji do naszej sylwetki. Co ważne, na ergonomiczny fotel biurowy nie trzeba wydawać majątku. W sklepach znajdziemy wygodne fotele biurowe do 250 zł oraz fotele biurowe do 300 zł.

czytaj całość »
Tanie fotele. Tanio nie znaczy gorzej

Praca za biurkiem, wbrew pozorom, nie jest ani lekka, ani przyjemna dla naszego kręgosłupa i naszych mięśni. Wygodny, ergonomiczny fotel powinien być więc podstawowym narzędziem pracy dla każdego, kto codziennie musi spędzać w fotelu za biurkiem po kilka godzin. Niestety, ceny krzeseł biurowych mogą przyprawić o zawrót głowy. O ile prostsze modele, które jednak nie są w stanie zapewnić prawidłowej postawy i dobrego oparcia dla mięśni, dostępne są w sklepach w miarę przystępnych cenach, tak ceny tych, które można niemal dowolnie regulować, aby przystosować do własnych potrzeb, mogą przekraczać nawet grubo ponad tysiąc złotych. Czy rzeczywiście? Okazuje się, że niekoniecznie. Wystarczy dobrze przejrzeć oferty sklepów, a szybko okaże się, że bez problemu można kupić tani i ergonomiczny fotel biurowy – wystarczy tylko wiedzieć, jak mądrze go wybrać.

czytaj całość »
Kojce metalowe

Coraz więcej właścicieli zwierząt docenia zalety metalowych kojców. W stabilnej, odpowiednio skonstruowanej, zamykanej klatce zwierzę może swobodnie się poruszać, a my nie musimy nadzorować pupila i martwić się o jego bezpieczeństwo. Kojce świetnie sprawdzą się m.in. w przypadku królików czy świnek morskich, a także szczeniąt. Klatka o odpowiednich rozmiarach może być również rozwiązaniem, jeśli odwiedzają nas goście, którzy boją się psów, lub jeżeli nie możemy trzymać psa w domu, a wokół domu nie ma ogrodzenia.

czytaj całość »
Fotel gamingowy czy biurowy?

Każdy, kto spędza codziennie po kilka godzin przed komputerem, wie, jak ważny jest wygodny fotel. Dotyczy to zarówno osób, które pracują za biurkiem, jak i zapalonych graczy. Warto podkreślić, że długotrwałe siedzenie na niewygodnym, źle wyregulowanym fotelu odbija się negatywnie na naszym zdrowiu. Bóle kręgosłupa, barków i karku, zmiany zwyrodnieniowe stawów czy cierpnięcie kończyn to tylko  niektóre dolegliwości, na jakie jesteśmy narażeni. Mało tego – odczuwając permanentny ból, nie możemy się odpowiednio skoncentrować na wykonywanych zadaniach. Jak więc wybrać fotel i czy warto postawić na fotel gamingowy?

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl