Producenci
Fotel gamingowy czy biurowy?

Fotel gamingowy czy biurowy?

Każdy, kto spędza codziennie po kilka godzin przed komputerem, wie, jak ważny jest wygodny fotel. Dotyczy to zarówno osób, które pracują za biurkiem, jak i zapalonych graczy. Warto podkreślić, że długotrwałe siedzenie na niewygodnym, źle wyregulowanym fotelu odbija się negatywnie na naszym zdrowiu. Bóle kręgosłupa, barków i karku, zmiany zwyrodnieniowe stawów czy cierpnięcie kończyn to tylko  niektóre dolegliwości, na jakie jesteśmy narażeni. Mało tego – odczuwając permanentny ból, nie możemy się odpowiednio skoncentrować na wykonywanych zadaniach. Jak więc wybrać fotel i czy warto postawić na fotel gamingowy?

Fotel gamingowy – czy tylko dla graczy?

Nazwa „fotel gamingowy” sugeruje, że jest to mebel przeznaczony dla graczy. To prawda, powstał on z myślą o zapalonych komputerowcach i miłośnikach gier, ale z powodzeniem może zastąpić tradycyjny fotel biurowy. Fotele gamingowe zaprojektowane są tak, aby – bez względu na czas spędzony przed komputerem – użytkownik nie czuł zmęczenia ani dyskomfortu.

Czym charakteryzują się fotele gamingowe?

Fotele projektowane z myślą o graczach mają zapewnić nie tylko maksymalną wygodę, ale również chronić kręgosłup i mięśnie przed zmęczeniem. Coraz częściej biorą to pod uwagę również producenci foteli biurowych. Wygodny fotel – zarówno biurowy, jak i gamingowy, powinien mieć wysokie, regulowane, dobrze wyprofilowane oparcie oraz zagłówek. Wysoki zaplecek stanowi odpowiednie oparcie dla pleców, które dzięki temu nie garbią się, a ciężar ciała jest rozłożony równomiernie. Zagłówek stabilizuje głowę, odciąża kręgosłup i kark. Ręce nie powinny wisieć w powietrzu, dlatego równie ważne są podłokietniki. Niektóre fotele wyposażone są w podnóżek, a oparcie wychyla się do pozycji półleżącej. Taki mebel pozwoli na chwilę relaksu, nawet za biurkiem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl